DijiPal

Hemen Arayın

+90 541 838 82 23

E-Posta Gönderin

bilgi@dijipal.com

Whatsapp'dan Yazın

+90 551 637 00 90

2023’ün En İyi 3 Dijital Pazarlama Trendi

2023 için en iyi 3 dijital pazarlama trendinin ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? 2022’ye veda ederken, 2023 için ufukta hangi trendlerin olduğunu görmek için sizlere özel bir yazı hazırladık. PPC, SEO ve dijital pazarlama dünyasından neler öğrenebileceğimize şimdi buradan bakalım:

 

 

2023 için PPC Eğilimleri

PPC veya tıklama başına ödeme söz konusu olduğunda , bu reklamların manzarası son birkaç yılda büyük ölçüde değişti. 2022’de medya maliyetleri %20 – %40 arttı, bu nedenle müşterilerimize stratejilerini basitleştirerek yalnızca en yüksek ROAS kampanyalarına odaklanmalarını tavsiye ettik. Bu kısmen Google ve Meta’nın reklamlarında yaptığı değişikliklerden ve aynı zamanda pandemiden sonra değişen iş ortamından kaynaklanıyor.

Ancak, gelecek yıl bir durgunluk yaşarsak, reklamverenlerin bütçelerini geri çekmesini bekleyin. Şirketlerin en kötüsüne hazırlandıklarını duymaya başladık bile. Durgunluklar korkutucu ama aynı zamanda yeni fırsatlar için de iyi bir yer. Daha az reklamverenin bütçesini PPC’ye ayırması, diğer herkes için daha az rekabet ve daha ucuz envanter anlamına gelir. Dolar için dolar müşterileri, 2022’de elde ettiğimizden çok daha iyi getiriler görmelidir.

 

2023 için SEO Trendleri

Blogumuzu takip etmediyseniz, Google’ın son zamanlarda Q3 ve Q4’te algoritma güncellemeleriyle bizi hırpaladığını görmemiş olabilirsiniz. “Faydalı İçerik” ve “Bilgi Kazanılan Puanlar” konusundaki değişen odak hakkında yazdıklarımıza göz atın. Bu iki büyük değişiklikle, içeriğin her zamankinden daha fazla kral olması şaşırtıcı değil.

Zengin, benzersiz, tutarlı içeriğe sahip siteler sıralamalarda yükseliyor. Bu, siteniz için metin yazarlığına, bir SEO denetimine ve blog oluşturmaya yatırım yapmak için iyi bir zaman olduğu anlamına gelir. 

 

2023 Dijital Pazarlama Trendleri

Algoritmalar değiştikçe ve bütçeler daraldıkça, kitlenizi sahibi olduğunuz bir yere taşımak daha da önemli hale geliyor. Sosyal medya güçlü bir araç olabilir, ancak genellikle platformun, izleyicilerinin görmesini istedikleri en iyi içerik türü olduğuna karar vermesinin insafına kalırsınız. En iyi sosyal medya stratejileriyle bile çok fazla kontrole sahip değilsiniz.

Bu nedenle, sosyal medya veya web sitesi izleyicilerinizi bir e-posta listesine taşımak için çalıştığınızdan emin olmanızı öneririz. E-posta listenizi bir araya getirmek ve hedef kitlenizle tutarlı bir şekilde etkileşim kurmak, 2023 için harika bir yatırım getirisi sağlar.

 

2023 için Yeni Bir Dijital Pazarlama Stratejisine mi ihtiyacınız var?

2022 stratejinizin eskimeye başladığını düşünüyorsanız, 2023’te sürekli değişen dijital pazarlama ortamına ayak uydurmanız için tekrar yola koyulmanıza yardımcı olabiliriz . Başlamak için bize ulaşın .

Yorum Yap

Whatsapp'a Geç
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?