DijiPal

Hemen Arayın

+90 541 838 82 23

E-Posta Gönderin

bilgi@dijipal.com

Whatsapp'dan Yazın

+90 551 637 00 90

Logo Yenilemesine mi Yoksa Komple Logo Yeniden Tasarımına mı İhtiyacınız Var?

Muhtemelen bir logonun işletmeniz için ne kadar önemli olabileceğini biliyorsunuzdur . Yalnızca web sitenizden sosyal medyanıza kadar her şeyde kullanılmaz, aynı zamanda markanız hakkında görsel olarak bir şeyler iletmenizin bir yoludur. Apple logosunun ne kadar temiz ve modern olduğunu bir düşünün. Bu zaten size ürünlerinden ne bekleyebileceğinizi anlatıyor. Artı, Apple ile bir rakibe karşı ne zaman uğraştığınızı her zaman bilebilmeniz için yeterince ayırt edilebilir.

Logonuzun şirketinizin neyi temsil ettiğini tam olarak yansıtmadığını düşünüyorsanız, logo yenileme veya logo yeniden tasarlama düşünebilirsiniz. Ancak yenilemeye mi yoksa tamamen yeniden tasarlamaya mı ihtiyacınız olduğunu nasıl anlarsınız? İkisi arasındaki farkı ve neden birini diğerine tercih edebileceğinizi gözden geçirelim.

 

Logo Yenileme

Logo yenileme , mevcut logonuzu modernize etmenin, küçük değişiklikler yapmanın veya markanızın gelişimini göstermenin harika bir yoludur . Yenileme ile markanızın görsel bütünlüğünü koruyor, ancak küçük bir evrim sağlıyorsunuz. Bu, yazı tipinde, renklerde bir değişiklik veya logonuzdaki fazlalığın kesilmesi anlamına gelebilir. Logonuz modası geçmiş gibi görünmeye başladığında veya logoyu çeşitli yerlerde kullanmakta sorun yaşadığınızda bir yenileme kullanmak isteyeceksiniz .

Örneğin, logonuzu antetli kağıtlarda kullanıyorsanız ve şimdi logonuzu sosyal medyada kullanmaya alışmak zorundaysanız , farklı bir biçim ve boyut isteyeceksiniz. Antetli kağıdınızda yatay bir logo olabilir, ancak sosyal medyanın küçük daire biçiminde öne çıkacak bir şeye ihtiyacı var.

Bir logo yenilemesi yaptığınızda, logonuzu her yerde tamamen yeniden tasarlamak yerine, diğer kullanım durumları için logonuzun ikincil bir sürümünü geliştirmek isteyebilirsiniz. Bu, logonuzun zamana ayak uydurduğundan ve ihtiyaç duyduğunuz her yerde kullanılabileceğinden emin olmanın bir yoludur.

 

Logonun Yeniden Tasarımı

Logonuzun tamamen elden geçirilmesi gerektiğinde, isteyeceğiniz şey logonun yeniden tasarımıdır . İşinizi bir şekilde yenilemek için çalışırken bu harika.Belki hedef kitleniz değişti veya şirketinizin adını değiştiriyorsunuz. Bu, yeni ortaklar veya bir şekilde birleşme sürecinden geçen şirketler için isim veren hukuk firmaları için yaygın olabilir.

Hedef kitlenizin nesiller boyunca da değişebileceğini unutmayın. Belki her zaman 20 yaşındakileri hedef aldınız, ancak bu grup Y Kuşağı yerine daha ağırlıklı olarak Z Kuşağı haline geliyor. Bu kuşak değişikliklerine her zaman uyum sağlamanız gerekmeyecek, ancak hedef kitlenizin farklı görsellerle yankı uyandırmaya başlayıp başlamadığını düşünmeye değer.

 

İşletmeniz için en iyi logo tasarım seçeneği hangisi?

İşletmeniz için logo yenilemenin mi yoksa logo yeniden tasarımının mı daha iyi olacağından hala emin değilseniz, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin . Markanızın bundan sonra neye ihtiyacı olduğuna karar vermenize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yorum Yap

Whatsapp'a Geç
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?